Pátek, 3. Březen 2017

Hlavní roli v současném marketingu hraje video

Autor: 

Snaha prodat je motorem komunikace a aktivit s ní spojených. Všichni nicméně víme, že jde o nesnadný proces, kdy je potřeba brát v úvahu velké množství proměnných. A tak se ptáme: Co zákazníkům sdělit především? Jakou formou jim to sdělit, aby to mělo co největší dopad na prodeje?

Částečnou odpověď můžeme vyčíst v průzkumu firmy Wyzowl, který provedla mezi profesionály v oblasti marketingu a mezi zákazníky. Zjistili, že hlavní roli v současném marketingu hraje video. A je jedno, jestli jde o produktová videa, interview, reklamní, dokumentární nebo korporátní videa (ukázky tvorby našeho týmu VideoVideo).

97 % profesionálů řeklo, že produktové video jim pomohlo lépe porozumět vlastnímu produktu a zvýšit tak svou uživatelskou znalost o něm. Co se týče zákazníků, tak 79 % dotazovaných by se raději podívalo na video o produktu, než si o něm četli psané texty. Oproti loňskému roku (2015) se toto číslo zvýšilo o celých 10 %. Navíc 84 % z nich přiznalo, že po zhlédnutí videa byli přesvědčeni o nákupu produktu.

Jako navazující vizi pak doporučujeme k přečtení článek marketingového profesionála Jesse Mawhinney, který predikuje, že v roce 2017 bude video předmětem internetových příspěvků ve velmi velké míře – na jeden příspěvek bez videa budou připadat 3 další s videem.

Ve stejném článku se pak 37 % marketingových specialistů shoduje, že video pro ně bylo v roce 2016 nejdůležitějším nástrojem ke komunikaci. A 76,5 % vnímá video jako přímý vliv na jejich obchodní činnost.

Pokud Vás zajímá více důvodů, proč mít video a v čem jsou jeho výhody, podívejte se na článek, jak a proč využít video v content marketingu nebo na naše webovky VideoVideo, kde najdete konkrétní příklady v praxi.

Štítky: