Čtvrtek, 18. Srpen 2016

Video v e-mail marketingu

Autor: 

Díky masovému spamingu, který se v Čechách rozrostl, dnes někteří marketéři e-mail marketing podceňují. Faktem je, že open rate mailů stále klesá, což bezpochyby způsobil poslední krok Seznamu se zavedením položky HROMADNÉ, ale také forma, jakou je většina mailingů vedená. Dobře vedený e-mail marketing umí přivést zaujaté klienty přímo k objednávce v e-shopu a sklízet zajímavé konverze. Jde jen o to, abyste mailingy nedělali jen pro sebe, s hlavní myšlenkou prodat, ale mysleli především na své klienty.
 
Hlavní myšlenka kvalitního e-mail marketingu je – 10x jsme zákazníkovi prospěšní a nápomocní a jednou prodáváme. Pokud se na e-mail marketing podíváte stejným pohledem jako na tvorbu
PR článků a content marketingu obecně, budete na správné cestě. Ani zde nekřičíte do světa – kupte si naše kola. Nejdřív prezentujete bonusy a vychytávky a poté s úspěchem prodáváte. Video vám v cestě za úspěšným e-mail marketingem pomůže.
 
Zařaďte videa do svých mailů a budete překvapeni, jak se zákazníkům zalíbí. V první fázi je překvapíte, video mailing je u nás na samém začátku, takže nebudete okoukaní. Navíc máte možnost k nim promluvit trochu jinou formou. Právě edukativní videa umí zaujmout a vyvolají tak zájem o produkty poměrně nenásilnou formou. Ať už se jedná o produktové video nebo recenzi, není vhodné jej kombinovat s formou hard sell, ale spíš s dalším edukativním textem. Prodávat ale rozhodně chcete, takže nezapomeňte e-mail doplnit odkazy na produkt do e-shopu.

KOLIK LIDÍ VIDEO V MAILU ZAUJME A NA JAK DLOUHO?

Statistiky ukazují, že video v e-mailu si otevře až 75 % zákazníků. To je určitě víc, než kolik byste odhadli, ale pozor! Jen 25 % se dodívá až do konce. Z toho logicky vyplývá, že pokud má mít video
nějaké sdělení, které je má posunout na váš prodejní web, nesmíte čekat až na poslední záběr videa. Snažte se upoutat již v první části, nebo vyberte, kde budete video zobrazovat.

JAK UMÍSTIT VIDEO DO E-MAILU?

Otázku lze odpovědět ze dvou pohledů. Ani jeden není špatný, ale záleží na tom, jaký je cíl vašeho e-mailu. Pokud jste chtěli přinést edukativní informace a své zákazníky vzdělat, naučit něco nového, můžete nechat video v těle mailu a přehrát z odkazu na YouTube. Pokud zákazník neměl zájem prioritně koupit, může se pročíst mailem, nebo jej jako hodnotný obsah dokonce přeposlat přátelům. Jedinou nevýhodou vložených videí může být technická podpora mailových klientů vašich zákazníků. Proto bude vhodnější, když začnete s odkazovanými video e-maily a poté zařadíte druhou variantu a změříte úspěšnost počtu přehraných videí.
 
Pokud je cílem vašeho video e-mailu nasměrovat zákazníka k prodeji, umístěte fotografii jakéhokoliv zajímavého slide (nemusí být úvodní) s šipkou videa a tu odkazujte proklikem na vaše prodejní stránky, kde se video přehraje. Nezapomeňte odkazovat s příkazem otevření v novém okně, aby se měl zákazník možnost vrátit zpět k e-mailu. Tím, že povedete zákazníka na své stránky, ušetříte mu další prokliky – po zhlédnutí videa může pokračovat na další informace a vybírat v produktech.
 
Pro úspěšnost video e-mailingu se držte jednoho silného pravidla. Vaše video musí korespondovat s ostatním obsahem e-mailu.

Štítky: