Pátek, 25. Březen 2016

Život v infografice

Autor: 

Infografika je všude kolem nás. Vlastně už dávno byla jenže teď je "IN". Lidé přestávají číst a chtějí v této době co nejrychlejší informace, proto vyhledávají obrázky. Jak se říká jeden obraz vydá za tisíce slov.

 

Infografika nám slouží jako vizuální zkratka pro koncepty každodenně používaných informací, dat nebo znalostí. Ze všech sociálních portálů v loňském roce rostl Pinterest. Počet jeho aktivních uživatelů se navýšil o 97%. na druhém místě skončil těsně Tumbir s 95% nárustem a třetí Instagram s 47%. Zdroj: GlobalWebIndex

Chtěla jsem si udělat životopis. Jednoduchý, stručný. Už je to dlouho, co jsem něco takového potřebovala, tak jsem pro inspiraci koukla na google - ten přece ví vše. A byla jsem ohromena! Infografika je už i tam! Pramálo textu, jen pár bodu a hlavně obrázky. Hledala jsem dál. Témata infografiky jsou nepřeberná. Infografiku můžeme najít v různých formách a oblastech dění. Společným jmenovatelem ale je, že jsou vizuálně příjemné a jsou navrženy takovým způsobem, který umožňuje tyto komplexní témata snadno pochopit, i když nejste na danou tématiku odborník. Je úžasné jak některé infografiky se pomalu ale jistě mění v příběh.

Existuje plno webových stránek například dailyinfographic.com nebo krásná aplikace plná inspirace Infographicshub. Nechte se také inspirovat.

 


 

Štítky: